Matemaatika- ja informaatikaõpetaja

Tartu Ülikool, Eesti

Korduma kippuvad küsimused

Kas õppimine on tasuline?

Sessioonõppe vormis on täiskoormusega õppijatele õppimine tasuta. Seda õigust piirab ainult asjaolu, kui kandidaat immatrikuleeriti tasuta magistritaseme õppesse vähem kui õppekava kolm nominaalkestust (antud juhul kuus aastat tagasi) ja ühtlasi oli ta immatrikuleeritud üle poole õppekava nominaalajast (ehk siis üle ühe aasta). Tasuta saavad õppida ka kõik need täiskoormusel õppijad, kel varasemad magistriõpingud puuduvad. Seega kui sisseastujal on bakalaureusekraad (või sellele vastav kõrgharidus) või rakenduskõrgharidus ning vähemalt kaheaastane töökogemus, siis on võimalik astuda magistrisse tasuta õppesse.

Täiskoormusel õppekoha säilitamiseks peab igal semestril läbima aineid vähemalt 30 EAP ulatuses maksimumvõlaga 6 EAP-d (st et esimese semestri lõpuks peab olema vähemalt 24 EAP, teise lõpus 54 EAP jne). Kui EAP-de võlg on suurem, siis tuleb puuduolevate punktide eest tasuda.

Kui tihti peab sellel õppekaval õppides ülikoolis kohal käima?

Õppetöö toimub üldjuhul reedeti ja laupäeviti ning iseseisva töö vormis. Vaba- ja valikained võivad tunniplaanis olla ka teistel päevadel

Mul on mingi muu eriala bakalaureusekraad. Kuidas tõendan vähemalt 60 EAP väärtuses informaatika- ja matemaatika-alaste õppeainete läbimist?

Õppeainete sobivust hindab vastuvõtukomisjon ning iga juhtum on individuaalne.

Kui mul pole läbitud vajalikku 60 EAP väärtuses õppeaineid, kas siis on mõtet kandideerida?

Soovitame sellisel juhul võtta ühendust meie programmijuhi Indrek Zolgule (indrek.zolk@ut.ee) ning selgitame välja sobivuse kandideerimiseks.

Mul on diplom aastast 199x. Kuidas toimub dokumentide esitamine?

Juhul kui diplomid on varasemast kui 2004 aastast, siis need automaatselt SAISis ei kajastu. Sellisel puhul on kaks võimalust: kas tuua koopiad ise TÜ Vastuvõtutalitusse või siis saada diplomi väljaandjalt kinnitatud koopia — sellist on võimalik saata ka posti teel või digitaalse kinnituse puhul ka e-mailiga. Täpsemalt tasub uurida saates küsimuse aadressile: sisseastumine@ut.ee.

Kui siin puudus vastus sinu küsimusele, siis võta ühendust Tartu Ülikooli õppeosakonnaga telefonil 737 5625 või sisseastumine@ut.ee või õppekava programmijuhi Indrek Zolk, indrek.zolk@ut.ee.

Kui palju maksab 1 EAP sellel õppekaval?

Ühe EAP maksumus on 2020/21 õppeaastal 50 eurot. Ülikoolis kehtestatud hinnakiri on leitav siit.